KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7346498
*
nr 734 6498
Helge Zandén
(1886-1972), Sverige
Etsning, Helge Zandén (1886-1972), Falun koppargruva, motivets mått: 22x25
Helge Zandén, svensk målare född i Borås 1886, död 1972.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2012
kl 19:12:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 15:56:30
1
150 kr
14/1 17:01:16
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Helge Zandén
Helge Zandén, svensk målare född i Borås 1886, död 1972.
Läs mer om Helge Zandén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar falun koppargruva grafik helge zandén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19
-
5289 Etsning
Triptyk, Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:34
*
Helge Zandén
Helge Zandén, svensk målare född i Borås 1886, död 1972.
Läs mer om Helge Zandén
nr 734 6498
Helge Zandén
(1886-1972), Sverige
Etsning, Helge Zandén (1886-1972), Falun koppargruva, motivets mått: 22x25
Helge Zandén, svensk målare född i Borås 1886, död 1972.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 15:56:30 | 1 | 150 kr |
14/1 17:01:16 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Helge Zandén
Helge Zandén, svensk mÃ¥lare född i BorÃ¥s 1886, död 1972.Läs mer om Helge Zandén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar falun koppargruva grafik helge zandén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19 -
5289 Etsning
Triptyk, Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:34